Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 30-latka za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 06.10.2016

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego rybnickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w czasie kłótni zaatakował nożem brata swojej partnerki. Napastnik zadał mu kilka ciosów w klatkę piersiową i rękę. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 30-letniego mieszkańca Rybnika. Grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem, 2 paźdzniernika br. w jednym z rybnickich mieszkań. W czasie awantury, 30-letni rybniczanin zaatakował brata swojej konkubiny nożem, zadając mu cios w klatkę piersiową, a następnie ranił go w rękę. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała i trafił do szpitala. Wezwani na miejsce policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali sprawcę. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Policyjny technik kryminalistyki zabezpieczył ślady.

Zatrzymany mężczyzna ostanie noce spędził w policyjnym areszcie. We wtorek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek rybnickich śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 30-letniego mieszkańca Rybnika na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa, grozi mu kara dożywotniego więzienia. Podejrzany został już doprowadzony do aresztu śledczego.

(KWP w Katowicach / ms)

Film Areszt dla 30-latka za usiłowanie zabójstwa

Pobierz plik Areszt dla 30-latka za usiłowanie zabójstwa (format mp4 - rozmiar 13.86 MB)

Powrót na górę strony