Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za nietrzeźwym kierowcą i łapówka

Data publikacji 10.01.2008

Ponad kilometr biegł policjant z Rymanowa za pijanym kierowcą, który uciekł pieszo z miejsca kolizji. Mężczyzna został zatrzymany. Tymczasem policjanci z Radomyśla Wielkiego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę.

Wczoraj ok. godz. 16 dyżurny z Krosna otrzymał zgłoszenie o zderzeniu fiata cinquecento i peugeota 407, do którego doszło w Besku na ul. Podkarpackiej. Sprawcą miał być pijany kierowca fiata, który pozostawił samochód i uciekł w pola w kierunku Sieniawy.

Pomimo, że zdarzenie miał miejsce na terenie powiatu sanockiego, dyżurny skierował na miejsce będących w pobliżu policjantów z komisariatu w Rymanowie. Jeden z funkcjonariuszy pobiegł za uciekającym mężczyzną i po kilkunastu minutach dogonił go w polach. Zatrzymanym okazał się 43-letni Józef R., mieszkaniec gminy Rymanów. Ponieważ w organizmie mężczyzny stwierdzono ponad 1,2 promila alkoholu, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że istotnie Józef R. ponosi winę za spowodowanie kolizji. Mężczyzna zajechał drogę peugeotowi w czasie, kiedy był już wyprzedzany.

Tymczasem wczoraj wieczorem na rynku w Radomyślu Wielkim, w powiecie mieleckim policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował wręczyć im łapówkę.

Około godz. 22.40 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Okazało się że jest nietrzeźwy. 23-letni Dariusz J., mieszkaniec powiatu mieleckiego miał 1,55 promila alkoholu w
organizmie. Próbując uniknąć odpowiedzialności chciał przekupić interweniujących policjantów. Za odstąpienie od czynności służbowych próbował wręczyć im 60zł. Policjanci natychmiast powiadomili dyżurnego i zatrzymali mężczyznę. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony