Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Żar zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy warte blisko 740 tys. złotych

Ponad 40 tys. paczek papierosów i 73 kilogramy tytoniu bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Wartość rynkowa kontrabandy to blisko 740 tys. złotych. Do sprawy zatrzymano 3 mężczyzn. Odpowiedzą za przestępstwo karne skarbowe.

Akcja, której celem było wyeliminowanie z obrotu nielegalnego tytoniu, zorganizowali policjanci wydziału kryminalnego oraz zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej żarskiej jednostki. Uderzenie w tytoniowy biznes nastąpiło we wtorek (4 października) w trzech punktach jednocześnie w przygranicznej Łęknicy. Zaangażowani w realizację policjanci wszystkich pionów żarskiej jednostki, w wyniku przeszukania pomieszczeń gospodarczych, garażu oraz samochodu osobowego, zabezpieczyli ponad 40 tys. paczek papierosów i 73 kilogramy krajanki tytoniu. Wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy. Wwiezione do kraju zostały nielegalnie, nie opłacono za nie cła, akcyzy ani podatku VAT.

Do sprawy zatrzymani zostali mężczyźni w wieku 43, 45 i 63 lat. Usłyszeli zarzuty paserstwa. Wobec 43-latka Prokurator Rejonowy w Żarach zastosował dozór, natomiast na poczet przyszłych kar, wobec wszystkich, zabezpieczenie majątkowe w kwocie 115 tys. złotych łącznie. Mężczyźni po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Za przestępstwo karne skarbowe tego typu grozi wysoka kara grzywny.

To kolejne, skuteczne działania przeprowadzone w tym roku przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. 12 maja br. ujawnili i zabezpieczyli pojazd peugeot boxer. W samochodzie, w przestrzeni ładunkowej znajdowały się blisko 2 tony liści tytoniu. 16 maja br. zabezpieczyli blisko ćwierć miliona paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Film Policjanci z Żar zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy warte blisko 740 tys. złotych

Pobierz plik Policjanci z Żar zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy warte blisko 740 tys. złotych (format mp4 - rozmiar 13.1 MB)

Powrót na górę strony