Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kto ponosi winę za wypadek?

Data publikacji 10.01.2008

Na przejeździe kolejowym w Łapach kierujący samochodem osobowym zderzył się z pociągiem. 36 – letni kierowca hyundaia nie zatrzymał się przed przejazdem mimo znajdującego się tam znaku nakazu. Z kolei maszynista pociągu i ustawiacz byli pijani. Jeden miał 2,7 drugi prawie 0,8 promila alkoholu we krwi. Kto ponosi winę za wypadek wyjaśni policyjne dochodzenie. Niewątpliwie nietrzeźwi również poniosą konsekwencje swojego zachowania.

Wczoraj późnym wieczorem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Łapach przy ulicy Żwirki i Wigury samochód osobowy zderzył się z lokomotywą. Jak ustalili policjanci 36-letni kierowca hyundaia zbliżając się do przejazdu kolejowego, mimo znajdującego się tam znaku „stop” nie zatrzymał się przed przejazdem. Na śliskiej jezdni jego auto uderzyło w bok przejeżdżającej lokomotywy, która ciągnęła 10 wagonów z węglem. Samochód wleczony był kilkadziesiąt metrów przez pociąg.

W wyniku wypadku kierowca i jego 28-letni pasażer z ogólnymi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. W trakcie badania trzeźwości okazało się, że 56-letni maszynista jest pijany. Mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu we krwi. 56 – latek trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Jak się okazało pijany był również współpracujący z maszynistą ustawiacz. Miał on prawie 0,8 promila alkoholu we krwi.

Teraz sprawę badają prowadzący postępowanie policjanci z Łap, którzy ustalą kto ponosi winę za wypadek. Tak czy inaczej konsekwencje swojego zachowania poniosą zarówno maszynista jak i ustawiacz.

Nagranie audio Mówi podinsp. Andrzej Baranowski z KWP Białystok

Pobierz plik Mówi podinsp. Andrzej Baranowski z KWP Białystok (format mp3 - rozmiar 1.04 MB)

Powrót na górę strony