Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali życie

Data publikacji 06.10.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie uratowali 20-letniego mężczyznę, który usiłował popełnić samobójstwo. Nieprzytomnego mieszkańca gminy Jarocin funkcjonariusze w ostatnim momencie wyciągnęli ze stawu.

5 października br, przed godziną 22.00 dyżurny jarocińskiej komendy odebrał zgłoszenie o próbie samobójczej młodego mężczyzny. Jak wynikało z informacji, 20-letni mieszkaniec gminy Jarocin wszedł do stawu znajdującego się w Parku Miejskim w Jarocinie mówiąc, że chce się utopić.

Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce radiowóz interwencyjny, a sam - po ustaleniu numeru telefonu desperata, podjął z nim rozmowę próbując odwieść go od zamierzonego kroku. W pewnym momencie rozmowa się urwała.

Ciemność i padający deszcz utrudniały mundurowym znalezienie miejsca, w którym mógł znajdować się 20-latek. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli wynurzającą się znad tafli wody głowę. Aspirant Krzysztof Szamborski wskoczył do stawu i przyciągnął do brzegu mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Tam wspólnie z sierżantem sztabowym Hubertem Juskowiakiem, po śliskim i stromym zboczu, wyciągnęli go z wody.

Ponieważ z mężczyzną nie było żadnego kontaktu, jego ciało było bardzo wychłodzone, a tętno było niemal niewyczuwalne, policjanci ułożyli go w pozycji bezpiecznej i okryli własnymi ubraniami. Niedoszły samobójca został przekazany pod opiekę zespołowi pogotowia ratunkowego, które chwilę później przybyło na miejsce.

Funkcjonariusze po zmianie kompletnie przemoczonych mundurów, wrócili do dalszej służby. Jak powiedzieli, nie czują się bohaterami, zareagowali tak, jak powinien zachować się każdy człowiek.

(KWP w Poznaniu / ms)

Powrót na górę strony