Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za zabójstwo konkubiny

Data publikacji 10.01.2008

Sprawcę zabójstwa 47–letniej kobiety zatrzymali kryminalni z Rudy Śląskiej. Mężczyzna podczas kłótni zaatakował swoją konkubinę nożem. Następnie zostawił ją samą w mieszkaniu i uciekł. 47-latka zdołała jeszcze powiadomić Policję. Mimo natychmiastowej pomocy kobieta zmarła. Jej zabójca już trafił do aresztu. Może tam spędzić resztę życia, gdyż za czyn, którego się dopuścił, grozi mu dożywocie.

Kiedy tylko do policjantów z Rudy Śląskiej dotarła informacja o awanturze w jednym z mieszkań, natychmiast pojechali na miejsce. Tu okazało się, że podczas kłótni 41-letni rudzianin zaatakował swoja konkubinę. Zadał jej kilka ciosów nożem. Następnie uciekł z mieszkania zostawiając krwawiącą 47-latkę samą. Kobieta zdołała jeszcze wezwać Policję. Na miejsce przybyło też pogotowie ratunkowe. Rannej udzielono natychmiast pomocy medycznej. Niestety, kobieta zmarła w szpitalu.

Policjanci od razu zaczęli wyjaśniać sprawę. Śledczy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przeprowadzili oględziny mieszkania. Do pracy natychmiast przystąpili również operacyjni. Zaczęło się poszukiwanie sprawcy zabójstwa. Już następnego dnia policjanci wytropili ukrywającego się 41-latka. Natychmiast został on zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał się do zabójstwa konkubiny. Mężczyzna trafił już do aresztu, gdyż sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Za kratkami może on spędzić nawet resztę życia, bowiem za zabójstwo grozi mu dożywocie.

Powrót na górę strony