Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali człowieka z pożaru

Data publikacji 10.01.2008

Dzięki natychmiastowej reakcji na zgłoszenie, policjanci z Wilanowa uratowali z płomieni starszego mężczyznę. Dramat rozegrał się przy Iberyjskiej, gdzie w jednym z lokali doszło do pożaru. Poszkodowany i czterech policjantów trafili do szpitala. Jeden z biorących udział w akcji funkcjonariuszy jest nadal hospitalizowany.

Wczoraj, około godziny 10:00 policjanci z Wilanowa otrzymali wezwanie na ulicę Iberyjską, gdzie w jednym z mieszkań doszło do pożaru. Już po chwili mundurowi byli pod wskazanym adresem. Patrolowcy szybko wbiegli na zadymioną klatkę schodową i udali się do płonącego lokalu. W pewnym momencie policjanci usłyszeli odgłos otwieranych drzwi i ciche dźwięki dobiegające ze środka mieszkania. Bez chwili wahania wbiegli do środka, gdzie zauważyli leżącego na podłodze, na wpół przytomnego starszego mężczyznę. Mimo poważnych problemów z oddychaniem, mundurowi podnieśli go i sprowadzili kilka pięter niżej.

W tym czasie na miejsce przyjechał drugi policyjny patrol, który zajął się ewakuacją osób z najwyższych pięter bloku. Wszyscy poszkodowani zostali sprowadzeni na niższe kondygnacje, gdzie zorganizowano punkt udzielania pierwszej pomocy. Po chwili na miejscu byli również strażacy i pogotowie ratunkowe. Uratowany przez policjantów starszy mężczyzna trafił do szpitala.

Z podejrzeniem zaczadzenia do szpitala przewieziono również policjantów biorących udział w akcji. Wszyscy trafili do specjalnej komory hiperbarycznej. Jeden z funkcjonariuszy jest nadal hospitalizowany.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru była kuchenka gazowa, którą starszy mężczyzna dogrzewał mieszkanie.

Powrót na górę strony