Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali profesjonalną przetwórnię tytoniu

Policjanci z wydziałów: dw. z przestępczością gospodarczą oraz kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wraz z policjantami KPP Myślenice przy współudziale funkcjonariuszy Izby Celnej zlikwidowali nielegalna linię produkcyjną krajanki tytoniowej. Zatrzymano 4 mężczyzn zamieszanych w przestępczy proceder, zabezpieczono prawie 2 tysiące kilogramów gotowego na sprzedaż tytoniu.

To kolejne uderzenie krakowskich policjantów w nielegalną wytwórnię i handel tytoniem. Na podstawie zebranych materiałów policjanci ustalili, że na terenie powiatu myślenickiego może odbywać się profesjonalna produkcja oraz handel tytoniem. Wczoraj doszło do realizacji, podczas której funkcjonariusze zatrzymali 4 mężczyzn.

Wszystko działo się na jednej z posesji w powiecie myślenickim. W wynajmowanym domu i pomieszczeniach gospodarczych funkcjonowała nielegalna produkcja krajanki tytoniowej. W pomieszczeniach gospodarczych były profesjonalne maszyny służące do cięcia, a następnie do suszenia tytoniu.  Odpowiednio przygotowany tytoń trafiał do kolejnych pomieszczeń, gdzie był sortowany i pakowany w odpowiednie opakowania.

W chwili zatrzymania policjanci „nakryli” czterech mężczyzn  w wieku 26, 27, 45 i 50 lat podczas procederu pakowania gotowej krajanki tytoniowej. Zatrzymane osoby trafiły do aresztu.

W wynajmowanym domu mundurowi zabezpieczyli prawie 2 tysiące kg gotowej krajanki tytoniowej, której wartość to ponad milion złotych.

Z zebranych materiałów wynika, że świeżo ścięty tytoń  pochodził z poza terytorium naszego kraju. Poddany obróbce cięcia, suszenia i pakowania trafiał na małopolski rynek zbytu m.in. na place targowe, gdzie z powodzeniem był sprzedawany.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony