Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spotykają się ze studentami I roku i rozmawiają o bezpieczeństwie – wśród ważnych tematów prawa człowieka i przeciwdziałanie handlowi ludźmi

Data publikacji 08.10.2016

Dolnośląscy policjanci spotykają się ze studentami pierwszego roku by rozmawiać o bezpieczeństwie. Tylko w zajęciach zorganizowanych w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego uczestniczyło 300 osób. Wśród wielu ważnych tematów są też prawa człowieka i przeciwdziałanie handlowi ludźmi. W spotkaniach uczestniczy także młodzież zagraniczna.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu po raz kolejny spotkali się ze studentami pierwszego roku. Tym razem w spotkaniu udział wzięli studenci, którzy rozpoczynają naukę w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. W spotkaniu uczestniczyło 300 osób.

Podczas zajęć podkom. Paweł Zalewski omawiał obszary dotyczące zagrożeń, jakie mogą ich dotknąć. Jeden z tematów dotyczył kradzieży. Przedstawiono najczęściej popełniane błędy dotyczące nieprawidłowego zabezpieczenia mienia m.in. w lokalach, czy środkach komunikacji publicznej.

Szczególną uwagę zwrócono też na zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków, w tym tak niebezpiecznych dla życia dopalaczy. Policjant przedstawił też kwestie dotyczące odpowiedzialności prawnej za ich posiadanie i handel.

Kolejnym ważnym zagadnieniem poruszanym podczas zajęć były prawa człowieka. Funkcjonariusz zwrócił też szczególną uwagę na zagrożenia związane z handlem ludźmi, w tym jego formami – m.in. handlem w celach seksualnych lub wykorzystania, jako siła robocza. Ostrzegł też młodzież przed nieprzemyślanym podejmowaniem pracy, bez uprzedniego sprawdzenia jej legalności.

W trosce o bezpieczeństwo, dolnośląscy policjanci będą spotykać się z młodzieżą akademicką przez cały październik.

KWP we Wrocławiu / ws

  • Policjanci spotykają się ze studentami I roku i rozmawiają o bezpieczeństwie – wśród ważnych tematów prawa człowieka i przeciwdziałanie handlowi ludźmi
  • Policjanci spotykają się ze studentami I roku i rozmawiają o bezpieczeństwie – wśród ważnych tematów prawa człowieka i przeciwdziałanie handlowi ludźmi
Powrót na górę strony