Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali wyłudzić kredyt na remont

Data publikacji 10.01.2008

Policjanci z Sekcji dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali 26-letniego Michała S. i 18-letnią Paulinę S. Kobieta chciała wyłudzić kredyt w kwocie 7,5 tysiąca złotych na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu, które wystawił pracodawca jej męża. Teraz oboje odpowiedzą za usiłowanie wyłudzenia kredytu.

Mąż Pauliny S. pracuje w firmie budowlanej Michała S. Nigdzie nie pracująca kobieta, potrzebując kredytu namówiła pracodawcę swojego małżonka, żeby fikcyjnie ją zatrudnił. Właściciel firmy zgodził się i wystawił Paulinie S. pisemne zaświadczenie o zatrudnieniu. W ten sposób, przedkładając dokument w jednym z koszalińskich banków kobieta chciała uzyskać kredyt na remont domu. Przy procedurze zawierania umowy towarzyszył jej "pracodawca", który miał potwierdzić jej zatrudnienie w firmie. Czujność pracownika banku wzbudził fakt, że jak wynikało z zaświadczenia, Paulina S. miała być robotnikiem budowlanym. Zawiadomił on policjantów, którzy zatrzymali oszustów.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy planowali podzielić się uzyskanym przez kobietę kredytem. Policjanci ustalają, czy osoby te nie wyłudziły kredytu w innych bankach.

Zarówno Michał S., jak i Paulina S. nie byli wcześniej karani. Oboje mieszkają w gminie Darłowo.

Za usiłowanie wyłudzenia kredytu grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony