Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy brutalnego rozboju zatrzymani

Data publikacji 10.01.2008

Chełmscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju, którzy napadli na 58-letniego rencistę. Napastnicy pobili starszego mężczyznę, zabrali mu dokumenty, a także kartę do bankomatu. Grożąc ofierze zabójstwem zmusili do podania numeru kodu PIN do karty. Sprawcy z bankomatu wybrali wszystkie pieniądze. Teraz grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj chełmscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju, do którego doszło wieczorem 8 stycznia przy ul. Wojsławickiej. Napastnicy pobili pięściami i skopali 58-letniego mężczyznę. Potem zabrali mu prawo jazdy, dowód osobisty, legitymację rencisty i kartę bankomatową. Grożąc swojej ofierze zabójstwem zmusili do podania numeru kodu PIN do karty. Aby się upewnić, że kod jest autentyczny dwaj sprawcy pozostali z pokrzywdzonym a jeden poszedł do pobliskiego bankomatu, by podjąć pieniądze. Sprawca wybrał z konta pokrzywdzonego wszystkie pieniądze - w sumie 120 zł. Próbował jeszcze sześciokrotnie podjąć gotówkę. Nie udało mu się, bo na koncie nie było więcej pieniędzy.


Już następnego dnia policjanci zatrzymali dwóch, spośród trzech sprawców rozboju tj. 31-letniego Bartosza W. i 30-letniego Roberta P. Obaj trafili do komendy w Chełmie. Policjanci ustalili także tożsamość trzeciego napastnika. Kwestią czasu jest jego zatrzymanie. Sprawcom grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony