Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrody za ofiarność

Data publikacji 10.01.2008

Dzisiaj o godzinie 9:00 w Białej Sali Komendy Stołecznej Policji policjanci z Pragi Północ odebrali z rąk Komendanta Stołecznego Policji inspektora Jacka Olkowicza nagrody pieniężne. Przypomnijmy, że sierż. Paweł Kamiński i post. Arkadiusz Bordzio, pełniąc służbę patrolową w dniu 04.01.2008 roku uratowali życie 40 – letniej Joannie Ch.

Dzisiaj Komendant Stołeczny Policji inspektor Jacek Olkowicz wręczył sierż. Pawłowi Kamińskiemu i post. Arkadiuszowi Bordzio nagrody pieniężne, dziękując im za odwagę godną naśladowania. Wyróżniając w ten sposób policjantów z Pragi Północ podkreślił wzorowy sposób ich działania. Komendant Rejonowy Policji mł. insp. Sławomir Sosnowski odbierając gratulacje z rąk Komendanta Stołecznego Policji wyraził ogromną dumę z postawy swoich policjantów.

Policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego z Pragi Północ zauważyli w ten dzień około godziny 22:00 pożar altany letniskowej, znajdującej się na terenie działek przy Wybrzeżu Puckim. Bezzwłocznie postanowili sprawdzić, czy w środku znajdują się ludzie. W międzyczasie powiadomili Straż Pożarną. Dzięki ofiarności i szybkiej reakcji mundurowi wydobyli z płonącej altany kobietę. Była kompletnie pijana. Na jej ciele widniały liczne obrażenia spowodowane pożarem. Policjanci natychmiast wezwali Pogotowie Ratunkowe, które zabrało ją do szpitala.

Powrót na górę strony