Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Jawora wicemistrzem Finału Pucharu Polski w strzelectwie sportowym

Policjant z Jawora odniósł kolejny sukces w strzelectwie sportowym. W swojej koronnej kategorii - karabinu dowolnego KDW 40 L zdobył tytuł wicemistrza. W miniony weekend podczas Finału Pucharu Polski Open we Wrocławiu zdobył srebrny medal. Do złota asp. sztab. Rafałowi Sokołowskiemu zabrakło zaledwie 1 punktu. Tym samym tytuł ten trafił do bogatej kolekcji utalentowanego policyjnego strzelca.

We Wrocławiu, w miniony weekend odbył się Finału Pucharu Polski Open zorganizowany przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego. W turnieju tym wziął udział policjant z Jawora - asp. sztab. Rafał Sokołowski. Stało się to możliwe dzięki wcześniejszym wynikom Rafała, które pozwoliły mu uzyskać klasę mistrzowską uprawniającą do startów w zawodach najwyższej rangi. Występ na obiektach Sekcji Strzeleckiej WKS „Śląsk” we Wrocławiu okazał się dla policjanta bardzo udany. Zajął on bowiem II miejsce w kategorii karabinu dowolnego KDW 40 L pozostawiając w pokonanym polu blisko 40 finalistów z całego kraju. Zdobywając srebrny medal w swojej koronnej dyscyplinie KDW 40 L uzyskał wynik 392 pkt. na 400 możliwych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że do złotego medalu zabrakło mu zaledwie 1 pkt.

Asp. sztab. Rafał Sokołowski pasjonuje się strzelectwem sportowym od 12 lat. Jaworski policjant od wielu lat odnosi liczne sukcesy w tej dyscyplinie. Na jego koncie znajdują się zwycięstwa w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. W 2011 roku w Bydgoszczy drużynowo zdobył tytuł Mistrza Polski w konkurencji pistolet wojskowy Glock 17. Policjant reprezentował również Polskę w karabinie dowolnym w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Hradec Kralove w Czechach. W 2014 roku, jako reprezentant policji dolnośląskiej wziął udział w XVII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2014” pozostawiając w pokonanym polu zawodników z 20 krajów z całego świata. Rafał startował także w konkurencjach dla instruktorów strzelań, gdzie nie miał sobie równych, wygrywając nawet z instruktorami takich formacji jak GROM, ABW, SPAP czy BOR. Policjant swój rekord życiowy ustanowił podczas tegorocznych Międzynarodowych Zawodów Strzeleckich w czeskim Hradec Kralove zdobywając 592 punktów na 600 możliwych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony