Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali poszukiwanego i zlikwidowali narkotykową plantację

Policjanci z Poznania zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Dodatkowo w jego mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli kompletnie wyposażoną plantację konopi. Z zabezpieczonych roślin można by wyprodukować blisko 2 kilogramów narkotyków o wartości 60 tysięcy złotych. Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu 5 października br. zatrzymali na terenie poznańskiego Grunwaldu 56-letniego mężczyznę, który był od kilku miesięcy ścigany listem gończym. Poszukiwany był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Zdziwieni byli także sami policjanci, ponieważ w mieszkaniu oprócz zatrzymanego, znaleźli profesjonalnie wyposażoną plantację marihuany.

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań Grunwald, którzy zajęli się zabezpieczaniem i inwentaryzacją nielegalnej uprawy. Łącznie znaleziono 89 doniczek z roślinami w różnym stadium wzrostu. W drugim pokoju znajdowała się prowizoryczna suszarnia dla w pełni rozwiniętych roślin. Według wstępnych szacunków można by z zabezpieczonych konopi wyprodukować blisko 2 kilogramy marihuany o szacunkowej wartości 60 tys. złotych.

Zatrzymany trafił do więzienia. Nie tylko będzie musiał odbyć wcześniej zasądzoną karę. Za posiadanie i uprawę konopi indyjskich ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / ms)

Film Policjanci zatrzymali poszukiwanego i zlikwidowali narkotykową plantację

Pobierz plik Policjanci zatrzymali poszukiwanego i zlikwidowali narkotykową plantację (format mp4 - rozmiar 4.39 MB)

Powrót na górę strony