Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany ojciec wiózł dziecko i spowodował wypadek

Data publikacji 10.10.2016

Blisko 2 promile miał w organizmie 23-latek, który przewoził swojego 1,5-rocznego syna. Mężczyzna spowodował wypadek, w wyniku którego zarówno on, jak i dziecko trafili do szpitala. Samochód, którym jechał jastrzębianin nie miał aktualnych badań technicznych, a sam kierowca ma już na swoim koncie 3-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Nieodpowiedzialnemu ojcu grozi do 5 lat więzienia.

Do wypadku doszło wczoraj, 9 października br., przed godziną 19.00. W oparciu o relacje świadków zdarzenia, policjanci ustalili, że 23-letni kierowca opla, jadąc ulicą Północną w kierunku Alei Piłsudskiego, stracił panowanie nad samochodem i zjechał na pobocze, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Pojazd stoczył się kilkadziesiąt metrów i zatrzymał na trawie. Oprócz kierowcy, oplem podróżował jego 1,5-roczny syn. Zarówno dziecko, jak i mężczyzna trafili do szpitala.

Jak się okazało, nie tylko nadmierna prędkość przyczyniła się do wypadku. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 23-latka prawie 2 promile alkoholu, a pojazd, który prowadził nie miał aktualnych badań technicznych. Co więcej, mężczyzna ma już na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, orzeczony w związku z wcześniejszą jazdą na "podwójnym gazie". Zlekceważenie wyroku i kierowanie pod wpływem alkoholu, to jednak nie jedyne przestępstwa, za które odpowie 23-latek. Jeśli zgromadzony materiał potwierdzi, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraził on życie lub zdrowie syna na niebezpieczeństwo, wówczas grozić mu będzie nawet 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony