Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka ratowała ludzi z płonącego budynku

Data publikacji 10.10.2016

Policjantka nie wahając się ani chwili weszła do płonącego budynku. St. sierż. Marzena Pniewska - przewodnik psa z brzeskiej komendy, uratowała 3 osoby z płonącej kamienicy. Była pierwsza na miejscu zdarzenia, przyjechała jeszcze przed strażakami.

W sobotnie popołudnie, 08.10.br., dyżurny brzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze jednego z budynków wielorodzinnych w Brzegu. Na miejsce natychmiast pojechała st. sierż. Marzena Pniewska - przewodnik psa służbowego. Pożar, który swoje źródło miał w mieszkaniu na pierwszym piętrze, rozprzestrzenił się na klatkę schodową.

Policjanta była pierwsza na miejscu zdarzenia, przyjechała jeszcze przed strażakami. Nie wahając się ani chwili, wbiegła do objętego ogniem, zadymionego budynku i wyprowadziła z niego 3 osoby. W jednym z mieszkań przebywał 63-letni mężczyzna, który miał  problemy z poruszaniem się. Natomiast w mieszkaniu obok dwoje 26-latków. Wszyscy dzięki odwadze i zdecydowaniu sierż. Pniewskiej, cali i zdrowi opuścili swoje mieszkania.

Po wyprowadzeniu osób na zewnątrz policjantka ponownie weszła do budynku. Tym razem wbiegła na drugie pięto, które było kompletnie zadymione. Aby umożliwić akcję ratunkową policjantka otworzyła okno, co pozwoliło przybyłym na miejsce strażakom ewakuować kolejne osoby. Łącznie podczas akcji w budynku przebywało 12 mieszańców.

(KWP w Opolu / mw)

  • St. sierż. Marzena Pniewska z psem służbowym
  • St. sierż. Marzena Pniewska z psem służbowym
  • St. sierż. Marzena Pniewska z psem służbowym
Powrót na górę strony
Polska Policja