Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał dom w czasie snu domowników

Data publikacji 10.01.2008

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z komisariatu Policji na Wzgórzu Świętego Maksymiliana w Gdyni w ich ręce wpadł 20 – letni włamywacz. Mężczyzna dostał się do domu, w czasie snu domowników. Uciekając skoczył z balkonu na pierwszym piętrze i złamał sobie rękę. Nie uniknie odpowiedzialności.

Około 2:00 w nocy policjanci z komisariatu Policji na Wzgórzu Świętego Maksymiliana w Gdyni otrzymali wiadomość, że na balkonie jednego z domów jednorodzinnych przy ulicy Przebędowskich stoi jakiś mężczyzna i niewykluczone że jest to złodziej. Pod wskazany adres dyżurny jednostki natychmiast wysłał dwa radiowozy.

Kiedy policjanci sprawdzali teren przy domku, w pewnej chwili zobaczyli jak z balkonu na pierwszym piętrze, właściwie prosto w ich ręce, skacze mężczyzna. Natychmiast został zatrzymany. Jak się okazało był to 20-letni Piotr W. nie mający stałego miejsca zamieszkania. Podczas tego skoku włamywacz złamał sobie rękę, a więc nie obyło się bez interwencji lekarza.

Funkcjonariusze ustalili, że 20-latek włamywał się do domu w czasie, gdy jego domownicy spali. Miał ponad 1 promil alkoholu we krwi.

Teraz za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony