Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Eksperyment z chemikaliami zakończony kalectwem

Data publikacji 10.10.2016

W sobotę w godzinach południowych doszło do wybuchu na osiedlu Bajkowym w Kwidzynie. 16-latkowie, eksperymentując z substancjami chemicznymi, doprowadzili do eksplozji. Jeden z nich w wyniku wybuchu stracił palce i doznał urazu głowy, a drugi urazu słuchu. Zabezpieczone przez policjantów substancje chemiczne zostaną przebadane. Postępowanie w sprawie nastolatków będzie prowadził Sąd Rodzinny.

W sobotę, 8 października 2016r., około godziny 15.00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie został powiadomiony o wybuchu na osiedlu Bajkowym w Kwidzynie. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie przybyli policjanci, załoga pogotowia ratunkowego i straż pożarna.

Jak się okazało, dwóch 16-latków w piwnicy domku jednorodzinnego eksperymentowało z chemikaliami. Działania te zakończyły się tragicznie, bowiem w wyniku wybuchu jeden z 16-latków stracił palce i doznał urazów głowy natomiast drugi urazu słuchu. Obecnie nastolatkowie są hospitalizowani.

Funkcjonariusze oraz eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego, w miejscu zamieszkania nastolatków przeprowadzili przeszukania pod kątem obecności ładunków pirotechnicznych. W piwnicy, która należała do rodziny jednego z 16-latków ujawniono substancje oraz odczynniki chemiczne, które po wymieszaniu tworzą substancje wybuchowe.

Wszystkie odczynniki chemiczne zostały zabezpieczone i przekazane do policyjnego laboratorium kryminalistycznego, gdzie zostaną dokładnie przebadane. Sprawą nastolatków zajmie się Sąd Rodzinny. Chłopcy mogą odpowiadać z art. 160 kk, jest to przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policja apeluje!

W Internecie znajduje się wiele treści nieodpowiednich dla osób nieletnich. Dlatego apelujemy do rodziców, aby zwracali baczną uwagę na to jakich informacji poszukują w Internecie ich pociechy. Kontrolą należy objąć także produkty, jakie za pośrednictwem sieci kupują dzieci.

(KWP w Gdańsku / ms)

Powrót na górę strony