Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Senior wie co to Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 11.10.2016

Inowrocławski Klub „Rondo” gościł policjantów. Funkcjonariusze przygotowali dla seniorów wiele ciekawych informacji, policyjnych nowinek, projekcję filmu i dyskusję. Jednym z wiodących zagadnień była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Tak przebiegało wczorajsze, 10.10.br., spotkanie policjantów z seniorami. Asp. sztab. Izabella Drobniecka i asp. sztab. Jacek Piątkowski omówili tematy związane ze sprawami bezpieczeństwa. Jednym z wiodących zagadnień była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Seniorzy często korzystają z Internetu. Dlatego aplikacja do zgłaszania zagrożeń bardzo ich zaciekawiła. Przy tej okazji nie zabrakło prezentacji, w jaki sposób należy się na nią logować, co zgłaszać i jaki spełnia ona cel.

Policjanci omówili również rolę dzielnicowego w społeczeństwie i w jaki sposób można z nim nawiązać kontakt. Mundurowi, na podstawie strony inowrocławskiej Policji pokazali, że każdy z dzielnicowych posiada teraz telefon komórkowy i adres mailowy. Wszystko po to, by sprawniej i szybciej służyć mieszkańcom pomocą oraz radą.

Uczestnicy spotkania wysłuchali także, na jakie sytuacje w życiu powinni uważać, by nie stać się ofiarami przestępstw. Był film i rozmowa o oszustwach metodą „na policjanta, czy wnuczka". Mundurowi zwracali uwagę, aby nie wpuszczać do mieszkań nieznajomych osób, które mogą próbować naciągać i okradać szczególnie właśnie starsze osoby. Wybierając się natomiast na zakupy pamiętać należy, by torebkę, czy saszetkę mieć zawsze na widoku. Z domu zaś zabierać gotówkę w takiej ilości, jaką planujemy wydać.

Mundurowi apelowali o bezpieczne zachowania na drodze. Jesień bowiem to czas, któremu towarzyszą trudne warunki pogodowe. Pogarsza się widoczność. Trzeba mieć świadomość tego, że pieszy widzi samochód doskonale, bo jest on w pełni oświetlony, zaś kierowca samochodu, pieszego widzi znacznie gorzej. W lepszej widoczności pomogą seniorom kamizelki odblaskowe, które przekazali im policjanci. Nie zwalnia to jednak z zachowania ostrożności podczas przechodzenia przez ulicę.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • spotkanie policjantów z seniorami
  • spotkanie policjantów z seniorami
  • spotkanie policjantów z seniorami
  • spotkanie policjantów z seniorami
  • spotkanie policjantów z seniorami
  • spotkanie policjantów z seniorami
Powrót na górę strony