Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla kierowcy vw golfa za spowodowanie śmiertelnego wypadku

Data publikacji 11.10.2016

Policjanci z Gniewkowa, w powiecie inowrocławskim, doprowadzili do prokuratury 49-latka, który został przesłuchany w charakterze podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginął pieszy. Śledczy wnioskują do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku grozi do 8 lat więzienia, gdy sprawca był pod wpływem alkoholu kara zwiększa się do 12.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w sobotę, 08.10.br., około 18.50, na drodze gminnej w miejscowości Kawęczyn, gm. Gniewkowo, pow. inowrocławski. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący vw golfem 49-latek zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i uderzył w pieszego prowadzącego rower. 55-latek poniósł śmierć na miejscu. Kierowca porzucił pojazd i oddalił się z miejsca wypadku. Odnaleźli go i zatrzymali zaalarmowani o zdarzeniu policjanci z komisariatu w Gniewkowie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj, 10.10.br., 49-latek został doprowadzony przez policjantów do oskarżyciela i przesłuchany. Materiał dowodowy zgromadzony przez mundurowych pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Zarzuca mu się umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w ten sposób, że kierując samochodem vw golf nie zachował należytej ostrożności i najechał na leżącego na jezdni 55-letniego mężczyznę, czego skutkiem była jego śmierć.

Ponadto kierujący pojazdem nie posiadał uprawnień do kierowania, a w chwili zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Śledczy wnioskują do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Jeszcze dzisiaj mają w tej sprawie zapaść decyzje.Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat więzienia, w przypadku, gdy kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu kara ta zwiększa się do 12.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony