Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli międzyszkolnej "ustawce"

Data publikacji 15.03.2006

Wczoraj około 17.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Rybniku odebrał zgłoszenie o grupie młodych osób, które zgromadziły sie w rejonie ul. Dworcowej. Z przekazanej informacji wynikało, że młodzi ludzie planują najprawdopodobniej bójkę. Już po kilku minutach na miejscu było pięć policyjnych patroli.

Młodzieńcy zachowywali sie bardzo agresywnie. Na widok policjantów rozbiegli się w kierunku Dworca PKP i ulicy Kościuszki. Funkcjonariusze zatrzymali 18 osób w wieku od 15 do 17 lat – uczniów dwóch rybnickich gimnazjów. Wszyscy zatrzymani przyznali, że spotkali sie w celu stoczenia bitwy, której powodem były waśnie pomiędzy szkołami. Policjanci w trakcie kontroli znaleźli przy nich drewniane pałki.

Na miejsce planowanej bójki przyjechali jako pierwsi policjanci wracający z akcji poszukiwawczej Mateusza Domaradzkiego. O wyczynach pociech funkcjonariusze poinformowali rodziców zatrzymanych nastolatków. Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Rybniku.
Powrót na górę strony