Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocny pościg ulicami Krakowa – policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież paliwa

Data publikacji 11.10.2016

Policjanci zatrzymali 24-latka podejrzanego o kradzież paliwa. Mężczyzna zatankował samochód na stacji benzynowej, a następnie chcąc uciec, potrącił mężczyznę i staranował kilka samochodów. Po pościgu ulicami Krakowa został zatrzymany. Usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej za co grozi kara do 10 lat więzienia.

Cala sytuacja wydarzyła się wczoraj, 10.10.br., po godzinie 21, na jednej ze stacji benzynowych w centrum Krakowa. Pod jeden z dystrybutorów podjechało czarne BMW. Z pojazdu wysiadł młody mężczyzna, nie zamykając za sobą drzwi do auta. Klient rozpoczął tankowanie pojazdu. Pracowników i klientów stacji zaniepokoiło nerwowe zachowanie mężczyzny, dlatego zaczęli go bacznie obserwować. Gdy zatankował pojazd za kwotę kilkuset złotych, szybko podbiegł do samochodu, wsiadł i próbował gwałtownie odjechać. Widząc co się dzieje klienci stacji zablokowali mu swoimi pojazdami drogę ucieczki. Kierowca nie bacząc na trudności cofając uderzał w stojące samochody. Gdy nagle zmienił kierunek jazdy i ruszył do przodu potrącił 25-letniego mężczyznę, po czym wyjechał ze stacji kierując się w stronę wyjazdu z Krakowa.

O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci, którzy podali komunikat o uciekającym ulicami Krakowa złodzieju paliwa. Za uciekającym jechał jeden z klientów stacji, na bieżąco starając się przekazać dyżurnemu policji miejsce położenia auta, którym tamten się poruszał. Złodziej łamiąc przepisy ruchu drogowego jechał bardzo szybko nie dostosowując się ani do sygnalizacji świetlnej ani też do kierunków ruchu. Namierzony został już poza Krakowem w miejscowości Kochanów. Kierowca nie reagował na sygnały uprzywilejowania nadawane przez funkcjonariuszy. Po kilkunasto kilometrowym pościgu policjanci uniemożliwili dalszą jazdę uciekającemu bmw. Mundurowi wydali polecenie o wyłączeniu silnika oraz opuszczeniu pojazdu, na które kierujący zareagował dopiero po użyciu środków przymusu bezpośredniego.

Uciekającym okazał się 24-letni obcokrajowiec. Mężczyzna podczas zatrzymania był trzeźwy. Po sprawdzeniu okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania, a pojazd nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz tablic rejestracyjnych.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej (art.281 kk), za co grozi kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Krakowie / mw)

 

 

Powrót na górę strony