Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z nielegalnymi papierosami

Data publikacji 11.10.2016

Pakoscy policjanci przechwycili dużą partię nielegalnych papierosów. Towar był przewożony dostawczym furgonem z szyldem firmy zajmującej się produkcją mebli. To jednak nie zmyliło policjantów, a posiadacze nielegalnego towaru wpadli podczas kontroli drogowej.

Kierujący samochodem marki Peugeot Boxer na wielkopolskich numerach rejestracyjnych został zatrzymany do policyjnej kontroli drogowej wczorajszej nocy około godz. 23 w Pakości, pow. inowrocławki. Policjanci sprawdzili nie tylko, kto podróżował pojazdem, ale też jego ładunek.

W samochodzie mundurowi ujawnili 4,5 tys. paczek papierosów z podrobionym znakiem określonej marki oraz 90 tys. sztuk papierosów bez żadnych oznaczeń. Cały towar nie posiadał polskich znaków skarbowych. Do sprawy zostali zatrzymani dwaj mężczyźni w wieku 31 i 32 lata, mieszkańcy województwa lubelskiego.

Dalsze działania w tej sprawie prowadzili policjanci z KPP w Inowrocławiu, zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych i korupcji. Wczoraj (10.10 br.) kryminalni postawili obu mężczyznom zarzuty z ustawy karnej skarbowej, dotyczące posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa szacuje się na ponad 150 tys. zł.

Teraz sprawą 31 i 32-latka zajmie się Urząd Celny w Bydgoszczy, gdzie zostaną przekazane materiały dowodowe wraz z zabezpieczonymi papierosami. Za przestępstwa, których dopuścili się mężczyźni grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

KWP Bydgoszcz / ig

  • Zabezpieczone nielegalne papierosy
  • Zabezpieczone nielegalne papierosy
  • Zabezpieczone nielegalne papierosy
Powrót na górę strony