Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Doręczyciel wyrzucał przesyłki do śmietnika

Data publikacji 10.01.2008

Policjanci z Gdyni zatrzymali 38-letniego Mirosława K. Mężczyzna będąc doręczycielem przesyłek w jednej z firm, pobrał a następnie zamiast doręczyć, wyrzucił do kontenera na surowce wtórne około 2.000 paczek i listów adresowanych do różnych odbiorców na terenie Trójmiasta.

Cała sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z pracownic firmy odpowiedzialna za rozliczanie doręczycieli stwierdziła, że Mirosław K. wykazuje bardzo dużą ilość dziennie doręczonych przesyłek, o wiele więcej niż inni doręczyciele. Wydawało się to fizycznie niemożliwe, dlatego o swoich wątpliwościach poinformowała swojego pracodawcę. Ten zaczął obserwować mężczyznę i wkrótce zauważył, że gdańszczanin po pobraniu przesyłek i wyjściu z firmy udał się prosto do stojącego niedaleko pojemnika na śmieci gdzie wrzucił przesyłki. Natychmiast o wszytki zawiadomiono Policję.

Mirosław K. został zatrzymany na terenie firmy. Był pijany – miał prawie 2 promile alkoholu we krwi.

38-latek został zwolniony z pracy.

Mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut usuwania lub ukrywania dokumentów za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie wyklucza się postawienia mu również zarzutów dotyczących naruszenia tajemnicy korespondencji oraz naruszenia ustawy o ochronie danych osobowych. Czynności w tej sprawie trwają.

Powrót na górę strony