Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o rozboje i kradzieże

Data publikacji 10.01.2008

Bielawscy policjanci zatrzymali 20-latka, podejrzanego o dokonanie kilku przestępstw, w tym rozboju na 15-letnim chłopcu i kradzieży torebek na „wyrwę”. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu Policji w Bielawie na podstawie zebranych informacji i ich szczegółowej analizy, wytypowali mężczyznę podejrzanego o kradzieże torebek. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Bielawy. Młody człowiek został zatrzymany. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli telefon komórkowy, który jak ustalili został wcześniej skradziony w wyniku napadu na 15 – latka. Ponadto udowodnili mu usiłowanie rozboju i rozbój oraz trzy kradzieże torebek.

Schemat działania sprawcy był zawsze podobny. Sprawca po zmroku dobiegał głównie do starszych kobiet i wyrywał im torebki. Udało mu się okraść w ten sposób trzy kobiety. Czwarta z pokrzywdzonych, 77-letnia mieszkanka Bielawy, nie dała się okraść, stawiając zdecydowany opór. Pomógł jej również przypadkowy przechodzień. Opis wyglądu oraz sposób działania napastnika, podane przez kobiety, w znacznym stopniu przyspieszył wytypowanie przez policjantów podejrzanego o te przestępstwa.

Decyzja sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Teraz za czyny, których się dopuścił, grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony