Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolne wymuszenia

Data publikacji 10.01.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 16 – letniego ucznia jednej ze szkół gimnazjalnych w gminie Bliżyn, który poprzez groźby przynajmniej jedenastokrotnie wymusił od 14 – letniego chłopca drobne kwoty pieniężne. Przestraszony nastolatek powiadomił dyrekcję szkoły po tym, jak oprawca kazał mu włożyć głowę do muszli klozetowej.

Skarżyscy policjanci zatrzymali chłopaka wczoraj. Oprawca uciekł ze szkoły po tym, jak dowiedział się, że interesuje się nim Policja. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że powtarzający klasę 16 – latek upatrzył sobie w nowej grupie dwa lata młodszego kolegę, którego dręczył od września ubiegłego roku. Grożąc mu pobiciem, zmuszał chłopca do przynoszenia mu drobnych sum pieniędzy. Do takich wymuszeń, w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy, doszło jedenastokrotnie. Pokrzywdzony chłopiec utrzymywał wszystko w tajemnicy. Zareagował dopiero wówczas, gdy oprawca w szkolnej ubikacji kazał mu włożyć głowę do muszli klozetowej.

Skarżyscy policjanci dzisiaj odtwarzają przebieg wszystkich okoliczności, jakie towarzyszyły tym wymuszeniom. Materiały w tej sprawie policjanci skierują do sądu rodzinnego i nieletnich z wnioskiem o zastosowanie wobec 16-latka surowych środków wychowawczych.

Powrót na górę strony