Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bracia - policjanci na zapaśniczym podium

Data publikacji 12.10.2016

Krzysztof i Jarosław Czerczak, pełniący służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, po raz kolejny stanęli na podium. Tym razem bracia Czerczak walczyli w Mistrzostwach Świata Weteranów w Zapasach, zdobywając srebro i brąz w swoich kategoriach wiekowych. Obaj policjanci w ubiegłym miesiącu brali udział w Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuły mistrza i wicemistrza w swojej kategorii.

Aspirant sztabowy Krzysztof Czerczak służbę pełni w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą, a aspirant sztabowy Jarosław Czerczak w Wydziale Prewencji rudzkiej komendy. Obaj czas wolny dzielą pomiędzy rodzinę, a swoją największą pasję - zapasy. Ich przygoda na macie rozpoczęła się już w dzieciństwie i trwa nieprzerwanie do tej pory. Od wielu lat zajmują czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski, a teraz dopełnieniem ich sukcesów jest zdobycie srebra i brązu w tegorocznych Mistrzostwach Świata Weteranów w Zapasach.

Impreza odbyła się od 7 do 9 października w Wałbrzychu. W mistrzostwach wzięło udział prawie 400 zawodników z 37 krajów. Rywalizacja odbywała się w grupach wiekowych zwanych Dywizjami, oznaczonymi od A do G. Każda dywizja to 7 kategorii wagowych. W polskich barwach walczyło 44 zapaśników, a wśród nich nasi policjanci. Krzysztof rywalizował w dywizji A ( 35-40 lat) w kategorii wagowej 97 kg, zdobywając wicemistrzostwo świata, a Jarosław walczył w dywizji B (41-45 lat) w tej samej kategorii wagowej, zdobywając brązowy medal.

Obaj policjanci w ubiegłym miesiącu brali udział w Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuły mistrza i wicemistrza w swojej kategorii. Oprócz sukcesów sportowych, jak podkreślają przełożeni policyjnych sportowców, odnoszą oni również znaczące sukcesy w pracy zawodowej. Jarosław dba o wyszkolenie taktyczne i strzeleckie rudzkich mundurowych, a Krzysztof zwalcza przestępczość gospodarczą.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony