Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali nielegalne uprawy konopi

Data publikacji 12.10.2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego łańcuckiej komendy zlikwidowali 6 nielegalnych upraw konopi indyjskiej. Zabezpieczyli 57 roślin oraz ponad 2,5 kg wytworzonego suszu. W sprawie zatrzymano 6 osób.

Likwidacja nielegalnych upraw była wynikiem działań prowadzonych przez łańcuckich policjantów na przełomie września i października br. Policjanci ustalili, że na terenie gminy Żołynia, w kompleksie leśnym znajduje się 6 plantacji konopi indyjskich. W sprawie zatrzymano pięciu młodych mężczyzn w wieku od 17 do 19 lat oraz 54-latka. Wszyscy w czasie zatrzymania mieli przy sobie zabronione substancje.

Policjanci ustalili również, że 54-letni mieszkaniec Żołyni przyjmował od jednego z zatrzymanych rośliny do suszenia. Podczas przeszukania jego posesji, ujawniono na strychu niezamieszkanego budynku suszarnię oraz ponad 2,5 kg gotowego suszu. W innym pomieszczeniu mężczyzna uprawiał 16 roślin konopi indyjskich w doniczkach. Przesadzał je później w kukurydzę rosnącą na jego posesji.

Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 2,5 kg marihuany oraz 57 krzewów. Mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, a lista zarzutów może ulec uzupełnieniu, ponieważ sprawa w dalszym ciągu jest wyjaśniana.

KWP Rzeszów / ig

  • Policjanci zlikwidowali nielegalne uprawy konopi
  • Policjanci zlikwidowali nielegalne uprawy konopi
  • Policjanci zlikwidowali nielegalne uprawy konopi
Powrót na górę strony