Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za wyłudzenie blisko 670 tys. złotych

Data publikacji 12.10.2016

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie ustalanemu i zatrzymanemu przez policjantów z Wrocławia, a podejrzanemu o wyłudzenia kredytów. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany posługując się dokumentami poświadczającymi nieprawdę m.in. o wysokości osiąganych dochodów, zaciągnął kilka zobowiązań kredytowych na blisko 670 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna, działając wspólnie z policjantami Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa kredytowe. Okazał się nim 65-letni mieszkaniec Wrocławia.

Jak wynika z ustaleń policjantów, podejrzany posługując się fałszywymi dokumentami - m.in. zaświadczeniami o wysokości osiąganych dochodów - wyłudzał kredyty bankowe. Mężczyzna ten, będąc członkiem jednej ze spółekm działających na terenie Wrocławia zaciągnął zobowiązania kredytowe przedkładając w dwóch bankach dokumenty firmowe poświadczające nieprawdę, na łączną kwotę blisko 670 tysięcy złotych. 

Dalsze czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy  i zebrany materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. Teraz za oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości, grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony