Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Staranował po pijanemu policyjny radiowóz

Data publikacji 12.10.2016

Policjanci z Kłomnic zatrzymali 37-letniego kierowcę, który mając w organizmie przeszło 2 promile alkoholu, uciekał przed radiowozem, próbował zepchnąć go z drogi i staranować. Mężczyzna zatrzymał samochód dopiero po oddaniu przez policjanta strzałów ostrzegawczych. Usłyszał już zarzuty czynnej napaści na policjantów oraz jazdę po pijanemu, mimo cofniętych uprawnień. Prokurator zastosował wobec niego dozór i poręczenie majątkowe.

W niedzielę, 09.10.br., około 1.30, oficer dyżurny z Kłomnic otrzymał anonimowe zgłoszenie o podejrzanie zachowującym się kierowcy samochodu, który miał jeździć po drodze i polach w miejscowości Lgota Mała. Na miejsce wysłany został patrol nieoznakowanym radiowozem. Jak wynika z relacji policjantów, gdy zauważyli oni jadący od strony boiska sportowego samochód, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe oraz podali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania. Kierowca suzuki zignorował go jednak i zaczął uciekać. Stróże prawa podjęli pościg, próbując zrównać się z vitarą. Kierowca usiłował jednak zepchnąć radiowóz z drogi.

W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał auto, a policjanci zablokowali mu możliwość dalszej jazdy. To jednak nie powstrzymało go od dalszej próby ucieczki. Mężczyzna swoim suzuki uderzył w bok radiowozu, w którym siedzieli policjanci i próbował go staranować. Jeden ze stróżów prawa zdołał wyskoczyć z auta i oddał strzał ostrzegawczy. To także nie powstrzymało desperata. Mężczyzna jeszcze raz uderzył w bok radiowozu i dopiero drugi strzał ostrzegawczy skłonił go do zatrzymania auta.

Policjanci szybko obezwładnili mężczyznę i zakuli w kajdanki. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Podczas kontroli nie posiadał też wymaganych dokumentów, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych.

Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi 37-latek usłyszał w prokuraturze zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości, mimo cofniętych uprawnień oraz czynnej napaści na policjantów. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru i poręczenia majątkowego. Wyjaśnieniem szczegółów tego zdarzenia zajmują się teraz policjanci z wydziału kryminalnego.

(KWP w Katowicach / mw)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego

Film Staranował po pijanemu policyjny radiowóz

Pobierz plik Staranował po pijanemu policyjny radiowóz (format mp4 - rozmiar 9.81 MB)

Powrót na górę strony