Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zabicie psa

Data publikacji 12.10.2016

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z powiatu kłodzkiego, a podejrzanemu o zabicie zwierzęcia. Sprawca po awanturze domowej, zabrał psa do komórki i udusił go, używając worka foliowego. Po zatrzymaniu tłumaczył się, że uśmiercił psa ze względu na jego wiek. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabicie psa. Zatrzymany to 50-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Do zdarzenia doszło podczas awantury domowej. Mężczyzna zabrał psa do komórki i udusił go, używając worka foliowego. Właścicielka zaniepokojona nieobecnością czworonoga, weszła do pomieszczeń gospodarczych i tam znalazła martwe zwierzę. O tym fakcie niezwłocznie powiadomiła Policję. 

Podejrzany, po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy tłumaczył się, że uśmiercił psa ze względu na jego wiek. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Grozi mu teraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 

Prokuratura zastosowała także wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu kontaktowania się ze swoją konkubiną, a także zakazu opieki nad zwierzętami.

O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony