Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Bielska-Białej mistrzem i rekordzistą świata

St. sierż. Konrad Adamaszek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej wywalczył tytuł Mistrza Świata w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Mistrzostwa odbyły się w miniony weekend w miejscowości Herzberg-Elster w Niemczech i przyciągnęły blisko tysiąc zawodników z całego świata. W pojedynku Konrad nie miał sobie równych, pobijając jednocześnie ustanowiony przez siebie dotychczasowy rekord świata.

Od 5 do 9 października w Niemczech, w miejscowości Herzberg-Elster odbywały się Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Polskę oraz bielski garnizon reprezentował st. sierż. Konrad Adamaszek, który na co dzień pełni służbę w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej.

Konrad startował w kategorii 75 kg (open). Zaliczył wszystkie 3 podejścia (170, 175 oraz 177,5 kg). To ostatnie pozwoliło mu na wywalczenie mistrzowskiego tytułu i pobicie swojego własnego rekordu świata, który ustanowił w kwietniu na Mistrzostwach Polski w Zalesiu, o kolejne 1,5 kg. Tylko w tym roku udało mu się już wywalczyć tytuły: Mistrza Polski Służb Mundurowych, Mistrza Polski Federacji WUAP (na zawodach tych ustanowił wcześniejszy rekord świata - 176 kg) oraz tytuł Mistrza Europy.

Jak sam mówi: „Ostatnie mistrzostwa były jednymi z najcięższych występów w tym roku. Stres, nerwy i kolejne zbijanie wagi. Od początku roku, przygotowując się do różnych występów, przytyłem prawie 35 kg i zrzuciłem 32 kg, ciągle startując w kategorii 75 kg. Miesiąc przed zawodami dostałem zapalenia płuc, ale mimo wszystko nie poddałem się i bardzo ciężko pracowałem. Zdobycie tytułu Mistrza Świata i ustanowienie nowego rekordu kosztowało mnie wiele wyrzeczeń, ale było warto! Emocje i Mazurek Dąbrowskiego, kiedy odbierałem złoty medal, to najlepsza nagroda za wysiłek. Chciałem bardzo podziękować mojemu trenerowi Grzegorzowi Wałdze, który przygotował mnie do tego występu, a także moim przełożonym z bielskiego pododdziału prewencji, którzy mimo bardzo wielu ważnych służb i tegorocznych zabezpieczeń imprez masowych, zawsze mnie wspierali, abym mógł godnie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej i realizować swoje marzenia. Chciałbym to mistrzostwo zadedykować wszystkim policjantom, którzy każdego dnia narażają swoje życie, aby strzec bezpieczeństwa. Mimo trudów i nieraz ciężkiej służby nigdy się nie poddawajcie i zawsze realizujcie swoje marzenia!”.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony