Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o atak w tramwaju "22"

Data publikacji 12.10.2016

Policjanci z Woli w wyniku realizacji sprawy dotyczącej uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim, do którego doszło na początku września br. w tramwaju linii 22, zatrzymali 45-latka podejrzanego o to przestępstwo. Mężczyznę rozpoznał policjant z ochockiej komendy po rysopisie i nagraniu z monitoringu. Z ustaleń wynika, że sprawca zaatakował pokrzywdzonego uderzając go w głowę czym spowodował u niego obrażenia ciała. Po usłyszeniu zarzutu, Piotr R. został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Na początku września br. wywiadowcy z wolskiej komendy zostali zaalarmowani o tym, że w tramwaju linii 22 doszło do napaści na mężczyznę. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został zaatakowany przez sprawcę w taki sposób, że ten uderzył go w głowę powodując u niego ogólne obrażenia ciała. Sprawca chwilę po tym wysiadł na najbliższym przystanku. Policjanci wspólnie z pokrzywdzonym rozpoczęli jego poszukiwania. W międzyczasie okazało się, że obrażenia poszkodowanego są na tyle poważne, że potrzebna jest pomoc lekarska. Funkcjonariusze wezwali pogotowie, które zabrało mężczyznę do szpitala.

Policjanci z  wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zebrali materiał dowodowy, zabezpieczyli monitoring, przesłuchali w tej sprawie świadków. Mając rysopis sprawcy funkcjonariusze operacyjni przystąpili do ustalania jego tożsamości. Dzięki rysopisowi oraz wizerunkowi utrwalonemu na monitoringu, policjant z Ochoty rozpoznał mężczyznę. W tym czasie funkcjonariusze z Woli ustalili, że mężczyzna może przebywać na terenie skupu złomu  na Ochocie. Kiedy byli na miejscu, spostrzegli mężczyznę, mogącego mieć związek z tym zdarzeniem.

Piotr R. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Okazało się, że  mężczyzna przebywał w zakładzie karnym, który opuścił  w sierpniu br. za przestępstwo dotyczące fałszowania pieniędzy. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy,  pod nadzorem wolskiej prokuratury, doprowadził do przedstawienia podejrzanemu zarzutu dotyczącego uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

(KSP / mw)

Film Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała w tramwaju linii 22

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała w tramwaju linii 22 (format flv - rozmiar 6.37 MB)

Powrót na górę strony