Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za spowodowanie śmiertelnego wypadku

Data publikacji 12.10.2016

Na 3 miesiące do aresztu trafił zatrzymany przez policjantów z Gniewkowa 49-latek. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginął pieszy. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę więzienia do 8 lat, a jeśli sprawca podczas zdarzenia był pod wpływem alkoholu, zwiększa się ona do lat 12.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w sobotę (08.10.16) około 18.50 na drodze gminnej w miejscowości Kawęczyn gm. Gniewkowo, pow. inowrocławski. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący vw golfem 49-latek zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i uderzył w pieszego prowadzącego rower. 55-latek poniósł śmierć na miejscu. Kierowca porzucił pojazd i oddalił się z miejsca wypadku. Odnaleźli go i zatrzymali zaalarmowani o zdarzeniu policjanci z komisariatu w Gniewkowie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W poniedziałek (10.10.16) 49-latek został doprowadzony przez policjantów do oskarżyciela i przesłuchany. Materiał dowodowy zgromadzony przez mundurowych pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Mężczyzna jest podejrzany o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w ten sposób, że kierując samochodem vw golf nie zachował należytej ostrożności i najechał na leżącego na jezdni 55-letniego mężczyznę, czego skutkiem była jego śmierć.

Ponadto, kierujący pojazdem nie posiadał uprawnień do kierowania, a w chwili zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Śledczy wnioskowali do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Wczoraj (11.10.16) zapadła decyzja, że 3 najbliższe miesiące spędzi on za kratami. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat więzienia, a w przypadku, gdy kierowca był pod wpływem alkoholu kara ta zwiększa się do lat 12.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony