Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 3,5 kg marihuany nie trafi na rynek

Data publikacji 13.10.2016

Kryminalni z Ełku zabezpieczyli ponad 3,5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 100 tys. złotych. Narkotyki posiadał 22-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Ełk. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Funkcjonariusze zajmujący się ujawnianiem i zwalczaniem przestępczości narkotykowej w efekcie intensywnej pracy ustalili, że młody mieszkaniec gminy Ełk może posiadać środki odurzające. Policjanci skrupulatnie zbierali informacje w tej sprawie i ostatecznie podjęli decyzję o konieczności ich zweryfikowania. Do zatrzymania 22-latka doszło po tym, jak w jego mieszkaniu w trakcie przeprowadzonego przeszukania policjanci znaleźli w worku foliowym narkotyki.

Dalsze działania policjantów przyczyniły się do zabezpieczenia łącznie ponad 3,5 kg narkotyku. Przeprowadzone przez specjalistów badanie wskazało, że zabezpieczone substancje to marihuana. Czarnorynkowa wartość tych narkotyków ponad 100 tys. złotych.

22-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Przyznał, że marihuana należała do niego i sam ją wcześniej uprawiał. W świetle obowiązujących przepisów za ten czyn grozi kara nawet do 10 la pozbawienia wolności. Podejrzany został objęty dozorem policyjnym.

KWP w Olsztynie / ig

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki

Opis filmu: Ponad 3,5 kg marihuany nie trafi na rynek

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.81 MB)

Powrót na górę strony