Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Efekty funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie włocławskim

Data publikacji 13.10.2016

Włocławscy policjanci weryfikują każdą informację o miejscach zagrożonych, która dociera do nich za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Spośród blisko 300 zgłoszeń kilkadziesiąt z nich zostało potwierdzonych. Każdy z zainteresowanych ma możliwość wpłynąć na stan bezpieczeństwa, wystarczy tylko „kliknąć” w ważnej sprawie.

Już przeszło miesiąc na naszym terenie funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do włocławskiej policji wpłynęło prawie 300 zgłoszeń. Spośród nich 40 zostało potwierdzonych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa do dobry sposób na to, aby każda zainteresowana osoba za pośrednictwem tej aplikacji zasygnalizowała o miejscach, które według nie są zagrożone, czy sytuacjach wpływających na stan bezpieczeństwa w danym rejonie.

Informacje przekazane w ten sposób pomagają policji na odpowiednie dyslokowanie służbami, a także podejmowanie konkretnych działań zapobiegających zagrożeniom.

Spośród zgłoszeń dotyczących zarówno terenu miasta, jak i powiatu, najczęstsze dotyczyły nadmiernej prędkości kierujących, spożywania alkoholu, nieprawidłowego oznakowania szczególnie dróg wewnętrznych, wandalizmu, czy złego parkowania. Niektóre z informacji zostały potwierdzone.

Policjanci podjęli konkretne działania, niektóre ze spraw zakończone zostały mandatem, czy tez skierowaniem o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze wystąpili też do Zarządu Dróg i spółdzielni mieszkaniowych o weryfikację zgłoszonych sytuacji.

KWP w Bydgoszczy / ig

Powrót na górę strony