Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrodził ich Szef polskiej Policji

Policjanci z kujawsko-pomorskiego zostali wyróżnieni przez Komendanta Głównego Policji. Ich praca i bohaterstwo były niecodzienne. Swoim postępowaniem i zaangażowaniem wypełnili słowa roty ślubowania.

Podczas odprawy kadry kierowniczej kujawsko-pomorskiej policji Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała uroczyście wręczył nagrody przyznane policjantom przez Komendanta Głównego Policji.

Sierż. Przemysław Andrzejewski i sierż. Michał Kaczmarek w nocy w połowie września tego roku w czasie patrolu pojechali na miejsce, gdzie było zgłoszenie pożaru. Dotarli tam jako pierwsi. Z okien opuszczonego budynku wydobywał się dym i płomienie. Nie zważając na zagrożenie, policjanci weszli do zadymionych pomieszczeń skąd wyprowadzili mężczyznę. Narażając się na niebezpieczeństwo okazali męstwo i odwagę ratując ludzie życie.

Nagrody wręczono także trzem policjantom Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy, których upór, determinacja i zaangażowanie doprowadziły do zebrania materiału dowodowego, który umożliwił w lutym 2016 roku zatrzymanie podejrzanego o dokonanie okrutnej zbrodni, do której doszło w 1998 roku w Strzelcach Górnych.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony