Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko kilogram marihuany u 19-latka

Data publikacji 14.10.2016

Kryminalni z Komisariatu Policji Toruń - Rubinkowo zatrzymali trzech nastolatków, którzy złamali przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W miejscu zamieszkania 19-latka policjanci znaleźli blisko kilogram marihuany. Policjanci udowodnili mężczyźnie ponadto uprawę i wytwarzanie oraz uczestnictwo w obrocie zakazanymi środkami, za co grozi mu do 12 lat więzienia. Dwoma 14-latkami zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

W środę (12.10.16) kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowie zdobyli informację o dwóch 14-latkach, którzy mogli zażywać narkotyki. Podczas pracy nad tą sprawą, policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że jeden z nich, co najmniej trzykrotnie, miał przy sobie narkotyki. Drugi natomiast aż dziewięciokrotnie miał do czynienia z zabronionymi substancjami oraz dwukrotnie tych substancji udzielił innej osobie. Materiały dotyczące obydwu chłopców trafią do sądu rodzinnego i nieletnich.

W toku tego postępowania policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że 19-letni czlonek rodziny jednego z nich może posiadać znaczne ilości narkotyków. To dało kryminalnym podstawę do przeszukania jego domu w jednej z podtoruńskich gmin. Policjanci znaleźli tam ususzone łodygi i kwiatostany charakterystycznej rośliny.

Wstępne testy potwierdziły, że kryminalni zabezpieczyli blisko kilogram marihuany. Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi. Okazało się, że 19-latek sam wyhodował rośliny. Teraz mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, ich uprawę i wytwarzanie oraz uczestnictwo w obrocie. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Grozi mu do 12 lat więzienia.

KWP w Bydgoszczy / ig

Powrót na górę strony