Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mapa Zagrożeń pomogła w zatrzymaniu i aresztowaniu 29-latka z narkotykami

Data publikacji 14.10.2016

Policjanci przyjęli zgłoszenie naniesione na Mapę Zagrożeń o tym, że przed jednym z bloków w centrum Grodkowa ma dochodzić do zażywania narkotyków. Dzięki temu zgłoszeniu wpadł 29-latek, w którego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 200 gramów narkotyków. Mężczyźnie może grozić do 3 lat więzienia. Na wniosek prokuratury, sąd tymczasowo aresztował go na 2 miesiące.

Informacja o tym, że ktoś przed jednym z bloków w centrum Grodkowa może zażywać narkotyki pojawiła się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa 22 września. Policjanci podczas weryfikacji tego zgłoszeniu ustalili, że związek z tą sprawą może mieć 29-letni mieszkaniec miasta.

Funkcjonariusze weszli do mieszkania podejrzewanego mężczyzny. Wewnątrz wyczuli wyraźną woń marihuany. W jednym z pokoi na stoliku leżał również foliowy worek z białym proszkiem. Po zbadaniu narkotesterem okazało się, że w worku było blisko 100 gramów amfetaminy. Poza tym, policjanci znaleźli w mieszaniu ponad 80 gramów marihuany oraz elektroniczną wagę. Susz ukryty był w pudełku imitującym książkę.

29-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za który grozi mu kara do 3 lat więzienia. Na wniosek prokuratury, sąd tymczasowo aresztował go na 2 miesiące.

KWP Opole / ig

Powrót na górę strony