Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla sierż. szt. Marzeny Pniewskiej

Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański podziękował st. sierż. Marzenie Pniewskiej za ratowanie życia mieszkańcom palącego się budynku. To dzięki jej odwadze i zdecydowaniu, osoby będące w zagrożeniu, całe i zdrowe opuściły swoje mieszkania. Maciej Stefański podkreślił, że takie postawy są wzorem do naśladowania.

8 października, sierż. Pniewska jako pierwsza dojechała na miejsce interwencji, gdzie budynek wielorodzinny był objęty ogniem. Policjantka nie wahając się ani chwili, weszła na palącą się klatkę schodową i ewakuowała 3 mieszkańców przebywających bezpośrednio w obrębie zagrożenia.

Brzeski Starosta Maciej Stefański zaznaczył, że zdecydowanie i odwaga, którymi kierowała się sierż. Pniewska, to cechy niezwykle pożądane w służbie. Podkreślił również, że to wzór do naśladowania nie tylko dla mundurowych.

„(...) Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia (...)" – to słowa policyjnej roty ślubowania. Tak właśnie Marzena Pniewska zachowała się, widząc zagrożenie dla życia mieszkańców palącego się budynku.

(KWP w Opolu / ms)

Powrót na górę strony