Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa złote medale dla dolnośląskiej policjantki

Wczoraj odbył się IV Dolnośląski Bieg po Zdrowie dla Chorych na Raka. Z uwagi na fakt, że to szczególna impreza, uczestniczyli w niej biegacze z całej Polski, którzy rywalizowali ze sobą na dziesięciokilometrowej trasie. Nie zabrakło też policjantów województwa dolnośląskiego. Podkom. Beata Borowicz, reprezentująca Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zajęła dwukrotnie I miejsce w kategorii kobiet K30 oraz w kategorii kobiet powiatu oławskiego. Udział w tym biegu to manifestacja biegaczy, symbolizująca solidarność uczestników z tymi wszystkimi, którzy przeszli przez trudy choroby nowotworowej.

W minioną niedzielę, 16 października br., na terenie powiatu oławskiego odbył się IV Dolnośląski Bieg po Zdrowie dla Chorych na Raka. W zawodach uczestniczyli sportowcy z całej Polski. Wśród biegaczy byli też reprezentanci Policji dolnośląskiej, a wśród nich funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Ostatecznie dwa złote medale zdobyła podkom. Beata Borowicz, reprezentująca Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Funkcjonariuszka wygrała bieg w dwóch kategoriach - kobiet K30 oraz kobiet powiatu oławskiego. 

Całość zebranych środków przeznaczona zostanie na wsparcie kobiet cierpiących na raka piersi, a także na bezpłatne badania profilaktyczne w ramach wykrywalności choroby raka piersi. Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie „Zawsze Kobieta”, którą prowadzi Elżbieta Wojdyła – sama przez wiele lat walcząca z rakiem. Udział w tym biegu, to manifestacja biegaczy, symbolizująca solidarność uczestników z tymi wszystkimi, którzy przeszli przez trudy choroby nowotworowej oraz z ich rodzinami.

Akcja ta ma także uzmysłowić, jakim wielkim zagrożeniem w XXI wieku są choroby nowotworowe. To właśnie nowotwory złośliwe są drugą pod względem częstości przyczyną zgonów i stanowią ponad 30% wszystkich zgonów – po chorobach serca i naczyń. Przejść chorobę nowotworową jest bardzo ciężko, ale w tych trudnych chwilach bardzo ważna jest pomocna dłoń najbliższego otoczenia.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony