Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny policjant, czujny obywatel

Data publikacji 17.10.2016

Policjant po służbie zatrzymał 19-latka, którego rozpoznał jako osobę poszukiwaną. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie przypadkowy mężczyzna, który ruszył funkcjonariuszowi z pomocą.

13 października 2016 roku, kilka minut po godzinie 18.00, będący po służbie policjant Wydziału Kryminalnego V Komisariatu Policji robił zakupy w jednym z marketów na terenie Bałut. W pewnym momencie zauważył mężczyznę, który od jakiegoś czasu był poszukiwany przez jego wydział. W związku z tym powiadomił o swoich ustaleniach dyżurnego jednostki, a następnie widząc, że mężczyzna chce opuścić sklep, ruszył w jego kierunku. Gdy tylko poszukiwany zorientował się, że został rozpoznany, wybiegł ze sklepu. Policjant pobiegł za nim. Gdy znaleźli się na parkingu do pomocy funkcjonariuszowi ruszył jeden ze świadków zdarzenia. Wspólnie zagrodzili drogę ucieczki poszukiwanemu. Ten nie dał jednak za wygraną. Odepchnął policjanta i zaczął szarpać się z pomagającym mu mężczyzną. W końcu został obezwładniony, a chwilę później przekazany patrolowi, który przyjechał na wezwanie.

Policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnej bazie i potwierdzili, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za rozbój. 19-latek dzięki czujności policjanta i wzorowej postawie przypadkowego przechodnia jeszcze tego samego dnia trafił za kraty.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony