Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli nielegalne papierosy

130 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą bydgoskiej komendy. Do sprawy został zatrzymany 43-letni mężczyzna, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego. Uszczuplenie dochodów Skarbu Państwa policjanci oszacowali na blisko 150 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą bydgoskiej komendy ustalili, że drogą krajową numer 10 z Torunia w kierunku Bydgoszczy mają być przewożone papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W związku z tym policjanci skontaktowali się z funkcjonariuszami Izby Celnej i wspólnie pojechali we wskazane miejsce.

Na wysokości Solca Kujawskiego funkcjonariusze zauważyli osobowy samochód, którym tytoń miał być transportowany. Pojazd zatrzymano do kontroli drogowej. Szybko okazało się, że podejrzenia kryminalnych były słuszne. W aucie policjanci zabezpieczyli 130 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Do sprawy został zatrzymany kierujący pojazdem, do którego należały papierosy. Wartość uszczuplenia dochodów Skarbu Państwa została określona na kwotę niemal 150 tysięcy złotych. Policjanci przedstawili zatrzymanemu 43-latkowi zarzut z kodeksu karnego skarbowego, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

  • papierosy
  • papierosy
  • papierosy
Powrót na górę strony