Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzionego mercedesa

Data publikacji 17.10.2016

Trzebniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu dostawczego marki Mercedes. Sprawcy ukryli skradziony samochódi gdy oddalali się z miejsca przestępstwa, zaczęli uciekać na widok przejeżdżającego radiowozu. Po pościgu zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Przyznali się do kradzieży. Samochód policjanci odzyskali. Teraz za swój czyn podejrzani odpowiedzą przed sądem. Może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, w wyniku podjętych działań, zatrzymali po pościgu dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu. Policjanci odzyskali też utraconego dostawczego mercedesa. Zatrzymani, to dwaj obywatele Ukrainy, w wieku 20 i 28 lat.

Do zatrzymaniu doszło po tym, jak funkcjonariusze patrolując wieczorem ulice miasta, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok przejeżdżającego radiowozu oznakowanego zaczęli nagle uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, zatrzymując obu mężczyzn. Podejrzani nie potrafili logicznie wskazać powodów swojego zachowania.

Gdy funkcjonariusze wyjaśniali okoliczności tej sytuacji, oficer dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Mercedes. Wówczas okazało się, że za kradzieżą pojazdu stoją dwaj zatrzymani chwilę wcześniej mężczyźni. Policjanci ustalili miejsce ukrycia pojazdu. Utracone mienie odzyskano i zwrócono właścicielowi. W samochodzie, jak się okazało, były również elektronarzędzia.

Zatrzymani podejrzani trafili do policyjnego aresztu i teraz przed sądem odpowiedzą za popełniony czyn. Może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony