Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka poszukiwanego przestępcy

Data publikacji 11.01.2008

Od siedmiu lat skutecznie ukrywał się przed organami ścigania. Był poszukiwany pięcioma listami gończymi za kradzieże, włamania i oszustwa. Przed polskim wymiarem sprawiedliwości ukrywał się w Wielkiej Brytanii. Kilka dni temu na krótko wrócił do Polski. Wczoraj średzcy kryminalni zatrzymali go w jednej z miejscowości w gminie Zaniemyśl. Mężczyzna już trafił za kratki. Wszystko wskazuje więc na to, że pobyt Roberta K. w rodzinnym kraju przedłuży się przynajmniej o kilka miesięcy.

W ostatnich tygodniach na celowniku kryminalnych ze Środy Wielkopolskiej zajmujących się poszukiwaniem osób znalazł się Robert K. Mężczyzna od siedmiu lat poszukiwany był pięcioma listami gończymi za kradzieże, włamania i oszustwa. Szukały go sądy i prokuratury w Środzie Wlkp., Śremie i Kościanie. Policjanci pracujący nad tą sprawą wpadli na jego trop kilka dni temu. Kryminalni ustalili, że przestępca ukrywa się w Wielkiej Brytanii. Z ich informacji wynikało, że w najbliższym czasie przyjedzie prawdopodobnie na kilka dni do Polski. Wszystko wskazywało na to, że zatrzyma się w jednym z mieszkań w gminie Zaniemyśl.

Rano specjalna grupa policjantów objęła dyskretną obserwacją miejsce, gdzie miał przebywać Robert K. Punktualnie o 6 rano kilku kryminalnych otoczyło jedną z posesji. Kiedy wkroczyli do lokalu, zastali w nim kompletnie zaskoczonego poszukiwanego przestępcę. Od razu został on zatrzymany. Już trafił do aresztu, gdzie na pewno spędzi najbliższe miesiące.

Powrót na górę strony