Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posterunek Policji w Szlichtyngowej już służy mieszkańcom

Data publikacji 17.10.2016

W Szlichtyngowej został reaktywowany i uroczyście otwarty posterunek Policji. Taką potrzebę sygnalizowali mieszkańcy gminy w trakcie licznych spotkań i debat społecznych. Posterunek reaktywowano w obecności Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka. Funkcjonariusze do dyspozycji otrzymali także nowy radiowóz.

Liczne konsultacje społeczne i postulaty zgłaszane podczas debat wskazywały na konieczność reaktywacji posterunku Policji. Mieszkańcy Szlichtyngowej argumentowali, że tylko codzienny kontakt z policjantami pozwoli na stałe zapoznanie się z problemami, lokalnymi uwarunkowaniami społecznymi oraz szybką i właściwą reakcję. Dzisiaj, 17.10.br., w symbolicznym otwarciu Posterunku Policji w Szlichtyngowej uczestniczył Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wraz z Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską oraz Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem. Policjantów reprezentował Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim insp. Jarosław Janiak, Kapelan lubuskiej Policji ksiądz kanonik Jerzy Piasecki, Kapelan wschowskiej Policji o. Maciej Olszewski oraz kadra kierownicza garnizonu lubuskiego i przedstawiciele samorządu lokalnego.

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie insp. Jarosław Janiak uroczyście przywitał zaproszonych gości oraz mieszkańców Szlichtyngowej. Szef lubuskiego garnizonu podkreślił istotne znaczenie reaktywacji Posterunku Policji w Szlichtyngowej: - Dzisiejsza uroczystość jest niezwykle ważna nie tylko dla policjantów Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, policjantów garnizonu lubuskiego, ale dla wszystkich mieszkańców Szlichtyngowej. Kiedy w 2011 roku zlikwidowano posterunek Policji wręcz uniemożliwiono kontakt z policjantami w miejscu zamieszkania. Przeprowadzone debaty i konsultacje społeczne, rozmowy, analizy map zagrożeń pokazały w sposób jednoznaczny, że istnieje konieczność przywrócenia Posterunku Policji w Szlichtyngowej tak, aby kontakt z policjantami był bezpośredni w miejscu zamieszkania - powiedział.

Jak wspomniał w swojej wypowiedzi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Błaszczak: - Posterunek Policji w Szlichtyngowej to miejsce, w którym wszyscy Ci, którzy czują się zagrożeni, będą mogli otrzymać pomoc i wsparcie. Kiedy obejmowałem Urząd Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji skoncentrowałem się na dwóch zasadniczych sprawach, a więc po pierwsze na tym, żeby przywrócić, umocnić etos służby polskiej Policji, a po drugie żeby stworzyć odpowiednie warunki do tego, żeby funkcjonariusze Policji mogli wypełniać swoje zadania. A tym zadaniem podstawowym jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom.

Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk zwrócił się do zebranych: - To wielki zaszczyt być tutaj z Wami w tak niezwykle ważnym dniu na tej pięknej ziemi, kiedy oddajemy do użytku budynek posterunku Policji, kiedy przekazujemy w ręce policjantów nowy samochód, ale przede wszystkim kiedy przekazujemy do waszej dyspozycji tych pięcioro wspaniałych ludzi, którzy stoją za moimi plecami(…) Bardzo proszę, abyście korzystali z tego co dzisiaj oddajemy Wam na skutek Waszych głosów i Waszych potrzeb. Otwieramy ten posterunek i przenosimy tutaj ludzi. Dajemy im sprzęt po to, aby na co dzień zapewniali Wam bezpieczeństwo.

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim / ws)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony