Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka ze srebrnym medalem Pucharu Świata

12-16 października w stolicy Węgier rozegrane zostały zawody Pucharu Świata w Taekwon-do ITF. Na matach w Budapeszcie wystartowało 1852 zawodników z 58 państw, reprezentujących 236 klubów - to dotychczas największy turniej w historii Taekwon-do ITF. W zawodach startowała st. sierż. Marta Mysur, która podsumowała cały rok międzynarodowych zmagań zdobywając srebrny medal Pucharu Świata w konkurencji technik specjalnych.

Jest to kolejny ogromny sukces tomaszowskiej policjantki, zwłaszcza, że w konkurencji startowało aż 46 zawodniczek. Zadanie było podwójnie trudne, gdyż Marta zmagała się z kontuzją co zaowocowało w ostatecznych dogrywkach o najwyższe trofeum, gdzie Mysur uległa tylko reprezentantce Irlandii. Mimo to jesteśmy dumni z naszej koleżanki, która po raz kolejny nie zawiodła i udowodniła, że niemożliwe nie istnieje. Życzymy zdrowia i kolejnych sukcesów.

St. sierż. Marta Mysur urodziła się 17 sierpnia 1989 roku w Łasku. Do Policji wstąpiła w 2012 roku. Od grudnia 2013 r. służy w KPP w Tomaszowie Mazowieckim. Zajmuje się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Od 13 lat trenuje taekwondo. W Bełchatowskiej Akademii Taekwon-do szkoli się pod okiem trenera Wiktora Karnawalskiego. Zdobyła stopień mistrzowski III dan i od października 2013 r. jest zawodniczką reprezentacji Polski.

St. sierż. Marta Mysur ma wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej z profilaktyką uzależnień oraz pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie ekspertyzy dokumentów i badania pisma ręcznego. Planuje rozwijać się z zakresu nauk o wychowaniu na studiach doktoranckich.

(KWP w Łodzi / ms)

Powrót na górę strony