Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W ostatniej chwili uratowali życie młodej kobiecie

Data publikacji 18.10.2016

Policjanci z Opola uratowali życie 21-latce, która usiłowała popełnić samobójstwo. Kobieta połknęła tabletki popijając je alkoholem. Funkcjonariusze znaleźli ją nieprzytomną. Następnie udzielili pomocy przedmedycznej i monitorowali czynności życiowe, aż do przyjazdu medyków.

Kilka dni temu, późnym popołudniem, st. sierż. Łukasz Basztabin i sierż. Tomasz Wiśniewski z Samodzielnego Oddziału Prewencji Policji w Opolu, zostali skierowani na obrzeża miasta. Tam, według zgłoszenia, w jednym z mieszkań miała przebywać młoda kobieta, która chciała popełnić samobójstwo.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, wielokrotnie próbowali nawiązać kontakt ze znajdująca się wewnątrz kobietą. Niestety nikt nie otwierał drzwi. Wtedy, funkcjonariusze poprosili o pomoc strażaków, dzięki którym weszli do mieszkania przez balkon.

Policjanci podczas przeszukania mieszkania w jednym z pokoi zauważyli nieprzytomną kobietę. Obok niej leżała butelka z alkoholem oraz pojemnik z tabletkami. Mundurowi natychmiast udzielili 21-latce pomocy przedmedycznej i monitorowali jej czynności życiowe, aż do przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Według lekarzy kobieta trafiła do szpitala niemal w ostatniej chwili.

KWP Opole / ig

Powrót na górę strony