Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lekarz zatrzymany za korupcję

Data publikacji 11.01.2008

W ręce policjantów z Piotrkowa Trybunalskiego wpadł ortopeda, który przyjmował łapówki od pacjentów. Jak ustalili śledczy, ten przestępczy proceder trwał od 2004 roku. W tym czasie lekarz przyjął prawie 3000 złotych. Już usłyszał zarzuty. Teraz sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat więzienia.

Od pewnego czasu do policjantów z Piotrkowa Trybunalskiego zajmujących się walką z korupcją zaczęły docierać sygnały o korupcyjnej działalności jednego z lekarzy. Od razu zajęli się tą sprawą. Z ich informacji wynikało, że jeden z pracujących w piotrkowskim szpitalu ortopedów uzależniania wykonania zabiegów medycznych od wręczenia mu przez pacjenta określonej kwoty pieniędzy. W sumie mogło chodzić o prawie 3000 złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, ten przestępczy proceder trwał od 2004 roku.

59-letni medyk został zatrzymany. Już usłyszał sześć zarzutów. Policjanci będą wnioskować o jego tymczasowe aresztowanie. Śledczy sprawdzają teraz, czy nie ma on na swoim koncie innych przestępstw. Za przyjęcie korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną grozi kara do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony