Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali życie 45-latka

Data publikacji 18.10.2016

Natychmiastowe działania podjęte przez staszowskich policjantów uratowały życie 45–letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna zamierzał się otruć, połykając trutkę na gryzonie. Dzięki profesjonalizmowi dzielnicowych 45-latek został odratowany i przekazany pod opiekę lekarzy.

Wczoraj, 18 października br., tuż przed godziną 17 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie dodzwoniła się jedna z mieszkanek miasta. Kobieta przekazała funkcjonariuszowi, że przed chwilą rozmawiała ze swoim znajomym, którzy poinformował ją, iż połknął trutkę na gryzonie. Dodatkowo rozmówczyni przekazała, że mężczyzna najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Dyżurny po zebraniu niezbędnych informacji natychmiast na miejsce skierował służby ratunkowe.

Po chwili jako jedni z pierwszych na miejscu zjawili się dzielnicowi ze staszowskiej komendy. Ten, zabarykadowany w swoim mieszkaniu nie chciał otworzyć drzwi. Dzięki prowadzonym mediacjom mężczyzna ostatecznie wpuścił mundurowych, po czym nagle stracił przytomność. Dzielnicowi natychmiast podjęli działania ratunkowe. 45-latek dwukrotnie utracił funkcje życiowe, jednakże były one przywracane oraz podtrzymywane dzięki prowadzonej przez policjantów reanimacji. Po kilku minutach na miejsce dojechali ratownicy medyczni, którym został przekazany mężczyzna.

Dzięki profesjonalizmowi i współpracy dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie oraz błyskawicznie podjętym działaniom ratowniczym, 45–latek nie stracił swojego życia.

(KWP w Kielcach / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja